
Drie mannen en een stoel van de Franse stilist Christian Oster is de roman waar Hans en Chrétien, bijna samen met de auteur, in zijn verdwaald. Verder een interview met Stephan Sanders over zijn nieuwe boek Godschaamte, met teruggevonden kerkgang en katholicisme als rode draad. Een stuk prozaïscher is de bespreking van De slag om Europa van Rob de Wijk, al vloeit ook hier de humor weer rijkelijk, net als in de rest van deze aflevering. Luister, like & abonneer.
Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:11:13 — 97.8MB)
Hans en Chrétien bespreken de nieuwste Herman Koch, Een film met Sophia, en de debuutroman Vossenjacht van Racheda Kooijman. Naast andere actualiteiten verkneukelen ze zich onder meer over het YouTube-filmpje waarin de Boekenbon Literatuurprijs-jury zich voorstelt. En tot slot, een real time denktank met Abdelkader Benali en hoogleraar Jos Joosten: hoe kan de studie Neerlandistiek worden gered? Luister, like & abonneer.
Hans en Chrétien laten hun licht schijnen over de nieuwste roman van Arnon Grunberg, De dood in Taormina, alsook over zijn politieke droom van elke burger een zigeuner te maken. Daarnaast wordt er ingezoomd op Quinsy Gario’s gedaante als NRC-recensent, op een leerzaam boek over de nog altijd stroeve Oost-West-relaties en op het literaire essay
Waarin Herman Brusselmans zijn oeuvre, schrijfgewoonten en nieuwste literatuurgeschiedenis verdedigt, ongewoon serieus voor zijn doen. Verder aandacht voor de pikante ‘Actie Eigen Schrijvers Eerst’ (AESE) van Gerbrand Bakker, voor Maarten ’t Hart en Herman Koch alsmede voor een boek over de Limburgse succesgroep ‘Pussycat’. En dan is de rubriek ‘Tommy’ ook nog terug! De poëzie in deze aflevering is van Yehuda Amichai (die Chrétien per ongeluk maar wel consequent Yehudi noemt). Luister, like & abonneer. 
Recente reacties